Lista produktów marki Ox denmarq

Lista produktów marki Ox denmarq

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 31 pozycji

Meble ox denmarq

Przedstawiamy kolejną niezwykłą markę, wprost z Danii. Tym razem jest to ox denmarq. Kolejny brand, który dostępny jest w Designzoo cieszy się olbrzymią popularnością wśród znawców designu i miłośników dobrego stylu. Dbając o każdy szczegół, nie zapominają o innych kwestiach, takich jak ochrona naszego ekosystemu, czy poszanowanie dla drugiego człowieka. Oto jak sami o sobie mówią:

“ox denmarq to duńska firma, produkująca ekscytujące meble ze współczesnych materiałów. Nasze pierwsze projekty powstawały z roślinnie garbowanej skóry, z elementami ze stali nierdzewnej oraz drewna. Od tego czasu nasze portfolio rozrosło się, dodaliśmy między innymi marmur, mosiądz czy miedź. “ox”, które widnieje w naszej nazwie to hołd złożony skórze i wszystkim niezwykłym zwierzętom, dzięki którym ją uzyskujemy. “denmarq” odnosi się do naszego założyciela oraz projektanta, Dennisa Marquanta."

"A także do Danii, naszej ukochanej ojczyzny. Duńska tradycja designu, wysokojakościowe materiały oraz niezwykłe zdolności rzemieślników z Hiszpanii i Danii są bazą, dzięki której udaje się nam produkować niezwykłe meble i dodatki. Używamy porządnym materiałów i lekkiego wyrazu. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami – z nami poczujecie się jak w domu. Nasze meble są jak dobre wino – z czasem dojrzewają, by po latach wybrzmieć w całej okazałości”.

Jak widać ox denmarq to firma, która ceni tradycję, ale także jakość materiałów i pracę swoich rzemieślników. Skóra nie należy do najpopularniejszych produktów, po które sięgają projektanci powiązani ze stylem skandynawskim. Oczywiście pojawia się. Ale jednak nie spotyka się jej aż tak często. ox denmarq udowadniają, że jest to błąd. W ich projektach skóra prezentuje się wspaniale. Przemyślane formy sprawiają, że całość staje się niezwykle elegancka oraz wykwintna. Jest ona pozyskiwana jedynie z hiszpańskich krów, garbowana roślinnie, o niezmienionej strukturze.

Jej grubość to zawsze minimum 3 milimetry. Do niektórych produktów stosuje się skórę nie cieńszą niż 4 milimetry! Dzięki temu żywotność mebli jest znacznie wydłużona. Przyglądając się meblom ox denmarq, możemy zauważyć pewne nierówności – ślady po ugryzieniach komarów, much czy innego rodzaju skazy. Nie będą one zakrywane, wręcz przeciwnie – projektanci są z nich dumni, gdyż stanowią idealny dowód na to, że bydło, z którego pozyskuje się skórę, wypasane jest na świeżym powietrzu.

Z tego też względu, musimy być przygotowani, że kolor mebli nigdy nie będzie idealnie taki sam na zdjęciu jak w rzeczywistości. Każda skóra jest inna i inaczej przechodzi proces farbowania. Z czasem meble te stają się jeszcze piękniejsze, wiek im nie szkodzi – wręcz przeciwnie. Tak jak wspomniano wyżej – przypomina proces starzenia wina, w czasie którego trunek staje się bardziej szlachetny.

Aby zachować piękny wygląd mebli od ox denmarq, należy dbać o ich regularne natłuszczanie. Firma rekomenduje swoje produkty, lecz spokojnie możemy używać podobnych. Dobrze, jeśli preparat będzie wolny od silikonów i sztucznych dodatków. Producenci twierdzą, że pastowanie skóry dwa razy na rok, zapewni jej dłuższe użytkowanie a także podwyższy odporność na plamy i zabrudzenia.

Jeśli jesteś zdania, że skóra powinna ulegać z czasem powolnemu niszczeniu, poszarpaniu i zabrudzeniom, nie musisz jej oliwić. Wystarczy, że poważniejsze zabrudzenia potraktujesz delikatnymi detergentami, takimi jak mydło czy płatki mydlane.

Kolejnym produktem, obok skóry, który ukochał ox denmarq jest marmur. Ten niezwykły kamień rozkochał w sobie miliony artystów. Zaczął już w starożytności. Zawsze uważany był za króla wśród kamieni nadających się do obróbki. Jego piękno i wytrzymałość sprawiły, że nadal jest niezwykle popularny. Dbanie o marmur jest wymagające. Żeby zachował na dłużej swoją urodę, należy odpowiednio go pielęgnować. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, możecie sprawdzić szczegóły na stronie ox denmarq.

Jeśli szukacie niezwykłych mebli, które posłużą wam całe lata, zachwycając coraz bardziej – zapraszamy do zapoznania się z ofertą ox denmarq na designzoo.pl.