Lista produktów marki Rubn

Lista produktów marki Rubn

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 83 pozycji

Lampy Rubn

W ostatnich latach zarówno wśród czołowych projektantów jak i nas, panuje moda na urządzanie wnętrz w stylu skandynawskim. Mieszkania wykańczane są w prostym i eleganckim stylu, łączącym nowoczesność w postaci prostych form i stonowanych kolorów z odwołaniami do natury w postaci elementów drewnianych i roślin.

Na rynku wnętrzarskim coraz więcej miejsca zajmują oryginalne, duńskie, szwedzkie oraz norweskie meble i artykuły dekoracyjne. Jedną z firm, która cieszy się w Polsce i na świecie rosnącą popularnością, jest szwedzki producent oświetlenia Rubn. Projekty tej marki są minimalistyczne, z odwołanymi do tradycyjnego skandynawskiego stylu. Nie brak w nich również ujęcia nowoczesnego. Meble marki Rubn budzą zaciekawienie oraz zachwyt.

Czym jest Rubn?

Designerskie oświetlenie marki Rubn zostało zaprojektowane i opracowane z wielką dbałością o precyzję w najmniejszych szczegółach i z materiałów o najwyższej jakości. Oświetlenie Rubn jest przeznaczone zarówno do wielkich wnętrz jak i codziennego użytkowania.

Wybierając projekty marki Rubn inwestujemy w najwyższej jakości bezkompromisowe oświetlenie, które konstruowane jest w 100% ręcznie. Siedziba firmy znajduje się w południowej Szwecji. W swojej ofercie marka Rubn posiada szeroką gamą oświetlenia o różnych funkcjach. Oferują lampy stołowe, podłogowe, ścienne i sufitowe.

Rubn zainspirowany jest tradycyjnym duńskim i szwedzkim wzornictwem, ale również dostosowuje się w swoich projektach do dzisiejszej technologii, stylu i potrzeb. Mimo to, dalej pozostaje silnie zakorzeniony w przeszłości.

Historia powstania

Fabryka oświetlenia Rubn została założona w 1951 roku przez dwóch braci Uno i Östena Kristiansson – pionierów w dziedzinie oświetlenia. Od tego czasu wyprodukowano już miliony świateł do domów prywatnych i przestrzeni publicznych.

Fabryka to ceglany budynek o powierzchni 6000 m2 zlokalizowany w Vittsjö w południowej Szwecji. Przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją nowoczesnego oświetlenia w skandynawskim stylu ma już ponad 60 lat doświadczenia w produkcji lamp w najróżniejszych materiałach.

Wielki założyciel marki Rubn

Założycielem i głównym projektantem marki Rubn jest silnie zainspirowany stylem duńskim i szwedzkim - Niclas Hoflin. Rozpoczynając swoją karierę jako projektant, Niclas Hoflin miał zaszczyt poznać duńskiego projektanta Ole Palsby'ego, który został jego największym mentorem i drogim przyjacielem. Artyści pracowali razem ze sobą przez dziesięć lat. Dzięki tej współpracy twórca marki Rubn wiele się nauczył o życiu, designie, sztuce, architekturze i produktach.

Od swojego mentora Niclas Hoflin nauczył się przede wszystkim, że wszystko jest ze sobą połączone. Ludzie, przedmioty i pomysły – wszystko to musi pracować jako jednostka. Od tamtej pory jest to główna mantra projektanta, której odzwierciedlenie doskonale widać w jego projektach.

Każdy projekt marki Rubn musi być wykonany tak, aby był przede wszystkim trwały. Musi dobrze znosić próby czasu, zarówno pod względem ekspresji, funkcji, jak i wykorzystania użytych materiałów. Niclas Hoflin stara się to osiągnąć dzięki doskonałej prostocie; zarówno w liniach, które rysuje, jak i w wyborze materiałów.

Jak marka Rubn zyskała uznanie?

Marka Rubn zyskała światowe uznanie dzięki dbałości projektanta o najdrobniejszy szczegół oraz zdolność do umiejętnego połączenia tradycyjnego skandynawskiego stylu z Danii i Szwecji z nowoczesnością.

Oświetlenie Rubn – skandynawski design połączony z nowoczesnością

Wszystkie lampy marki Rubn są produkowane w Szwecji. Oświetlenie produkowane jest całkowicie ręcznie, zaprojektowane i opracowane z największą dbałością o szczegóły. Misją Rubn jest zapewnienie klientowi radości z harmonii między materiałem, projektem i funkcjonalnością. Najważniejszymi dla marki wartościami są: estetyka, trwałość, funkcjonalność i jakość.