Lista produktów marki String

Lista produktów marki String

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 35 pozycji

String Furniture

Jak zaprojektować coś tak, aby było używane i popularne wśród konsumentów przez kolejne dekady? Nisse Strinning odkrył ten sekret już w 1949 roku. Okazało się, że aby odnieść sukces na polu designu wystarczy odkryć idealny balans pomiędzy formą i funkcjonalnością. Cóż, choć brzmi banalnie, to jednak łatwiej powiedzieć, a trudniej zrobić.

Nisse Strinning to szwedzki projektant, który swą przygodę z designem rozpoczął w Królewskiej Akademii Technicznej w Sztokholmie. Tam też zapoznał się ze swą przyszłą żoną, Kajsą. Trudno powiedzieć, czy ta znajomość stała się inspiracją do stworzenia ich ikonicznego dzieła. Warto jednak wierzyć, że miłość i uczucie przyczyniły się do rozbudzenia kreatywności, co zaowocowało wynalezieniem już wkrótce jednego z najbardziej rozpoznawalnych produktów na rynku wzornictwa użytkowego.

Meble String

Pierwszym krokiem na tej drodze było jednak stworzenie… ociekaczki do naczyń! Choć nie brzmi to wyjątkowo imponująco – to osiągnięcie okazało się tym, w którego przypadku sprawdza się zasada “drobnymi kroczkami do celu”. Elfa, bo takie imię nadano ociekaczce, była konstrukcją z drutu, owiniętego plastikiem. I właśnie ten detal uruchomił pomysłowość Szweda i ustanowił podwaliny dla półki Stringa. Impulsem do jej zaprojektowania stał się konkurs  na półkę na książki, który odbył się w 1949. Chodziło o to, aby stworzyć taki system, który będzie lekki, efektywny i prosty w instalacji. Organizatorzy mieli nadzieję, że dzięki temu więcej ludzi będzie kupować książki – jeśli znajdzie się sposób na ich przechowywanie.

Prosty projekt składający się z drewnianych półek i metalowych ram okazał się idealnym rozwiązaniem. Lekką konstrukcję można było zainstalować na każdej ścianie. Rozwiązanie było proste, ale wyjątkowo wytrzymałe, eleganckie i minimalistyczne. Rodzący się właśnie skandynawski design wzbogacił się o kolejny przykład na to, że wkrótce cały świat zakocha się w tym wzornictwie. Para Strinningów dzięki swemu projektowi miała już na zawsze wpisać się do kanonu.

Nisse i Kajsa niestrudzenie pracowali nad ciągłym rozwojem projektu, nie spoczęli, póki ich dzieło nie było w pełni funkcjonalne. Z czasem dodawali “rozszerzenia”, tak, że dziś String to wręcz cały system modułowy. Ich rozwiązania można zastosować w każdej przestrzeni. Wielkim plusem konstrukcji jest możliwość ich rozbudowy, stałej zmiany, rozwoju i dostosowania. Wyobraźcie sobie tylko, że raz zakupiony produkt może ewoluować wraz z Wami! Dodatkowym atutem jest z pewnością system pakowania całości – nawet duże zamówienie może być spakowane w wąskie paczki, co zdecydowanie ułatwia transport.

Obecnie String jest rozwiązaniem dostępnym dla całego domu. W roku 2018 wprowadzono najnowsze rozwiązanie, jakim jest system zewnętrzny. Dzięki wytrzymałym materiałom, możemy wystawić Stringa na cięższe warunki. Ponadto firma szczyci się tym, że jakość wykonania oraz design – minimalistyczny, elegancki, prosty aczkolwiek interesujący i przykuwający oko; sprawdzają się w każdej przestrzeni. W łazience będzie stanowił idealną pomoc przy przechowywaniu produktów do prania, kosmetyków, czy ręczników. Podobnie w kuchni – przechowywanie żywności, garnków, talerzy… nigdy nie było tak proste i modne! String sprawdzi się także w sypialni, bibliotece, biurze, pokoju dziennym, salonie, pokojach dziecięcych… Gdziekolwiek, gdzie tylko podpowie Ci Twoja wyobraźnia, gust i potrzeba!

Produkty String stanowią kwintesencję stylu skandynawskiego. My także mamy przyjemność posiadać je w naszej ofercie. Dzięki tym rozwiązaniom, Wasze wnętrza nie tylko zyskają wiele miejsca do przechowywania, ale przede wszystkim nabiorą niepowtarzalnego uroku.

Konfigurator String Regal

Aby zaprojektować swój własny regał zachęcamy do skorzystania ze specjalnego konfiguratora dostępnego na naszej stronie, a jeżeli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami, bardzo chętnie Ci pomożemy.
Przejdź na stronę konfiguratora

.