Wyszukaj

Marka

wyczyść

Cena

0zł - 24900zł

Show/hide more options

Lista produktów marki &Tradition

Lista produktów marki &Tradition

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 197 pozycji

Meble &Tradition

Tradycja skandynawskiego wzornictwa

To marka gdzie rzemiosło spotyka się ze sztuką, a materiał z potencjałem. To tradycja najlepszego skandynawskiego wzornictwa i dziedzictwa projektowania. Firma stara się być pomostem łączącym wartości kunsztu dawnego rzemiosła i projektowania ze współczesnym dizajnem, transformacją dawnych rozwiązań, nowym podejściem do dawnych projektów, niestandardowym, pojawiającym się współcześnie nowym wykorzystaniem znanych z innych projektów materiałów, technik i form. To także firma, która z szacunkiem odnosi się do bogactwa natury i materiałów, jakich natura dostarcza. 

Duńska firma produkująca I projektująca meble, oświetlenie i dodatki

Marka &tradition powstała w 2010 roku. Jej powstaniu przyświecała zasada dostosowaniu tradycji do pojawiających się innowacji. Absolutnie wyjątkowy portfel produktów marki to meble i oświetlenie począwszy od projektów z lat 30 ubiegłego stulecia, aż do nowości dnia dzisiejszego, w tym projekty renomowanych na świecie projektantów.

Tradycja i innowacyjność  

Firma przyjęła strategię wprowadzenia zmian w konwencjonalnie traktowanych produktach. Chodzi także o zmianę myślenia o tym, jak można zupełnie inaczej, na nowo, wykorzystać dany materiał i technikę wykorzystaną w produkcji. Za piękne i niezwykle interesujące uznano produkty powstałe w wyniku wykorzystania najnowszych, zindustrializowanych  procesów produkcji, podobnie jak i te które tworzy się technikami zmienianymi przez lata w drodze ewolucji. Naczelną zasadą stała się zmiana konwencjonalnego tworzenia produktów i ponowne przeanalizowanie w jaki sposób zwyczajowo wykorzystuje się dane materiały i techniki.

Nowe ze starym

Ideą przewodnią marki jest maksymalna eksploatacja znanych materiałów tak, by  wykorzystać w pełni ich potencjał i od nowa przemyśleć, w jaki jeszcze sposób można by je użyć do stworzenia nowej estetyki w obiektach. Myślą przewodnią jest ponadczasowe piękno zrodzone z tradycji i rewolucji. Temu założeniu przyświeca łączenie pomysłów i produktów autorstwa dawnych mistrzów projektowania z propozycjami nowych projektantów, którzy tworzą przyszłe klasyki wzornictwa. W taki sposób mają powstawać ikony jutra w dizajnie, właśnie dzięki synergii dokonań dawnych mistrzów i młodych talentów kipiących nowatorskimi pomysłami.

Siedziba firmy w Kopenhadze

Siedziba firmy znajduje się s sercu Kopenhagi, gdzie prócz showroomu funkcjonuje także przestrzeń o charakterze galerii oraz niedawno uruchomiona kawiarnia, gdzie można wypić kawę i zjeść lunch w otoczeniu produktów &tradition. Każdy może odwiedzić tak zwany Dom Kolekcjonera, gdzie nowe spotyka się ze starym, a odwiedzający może się zainspirować pojawiającą się w nim sztuką, muzyką, modą, zagospodarowaniem przestrzeni i nowymi technologiami.

Flowerpot to lampa ikona

Jedną z ikon skandynawskiego wzornictwa i projektem flagowym prezentowanej marki jest zaprojektowana w 1968 roku lampa Flowerpot, która należy do kolekcji &tradition w zasadzie od momentu powstania firmy, od 2010 roku. By uhonorować legendarnego projektanta lampy Vernera Pantona, firma wprowadziła na rynek początkowo jedynie metaliczne kolory z połyskiem.  Później w kolekcji pojawiły się nowe wersje kolorystyczne, w tym także matowy biały i czarny. W roku 2018 marka wprowadziła na rynek zupełną nowość – wersję powiększoną do średnicy 50 cm . Ta premiera do doskonałe rozwiązanie dla  oświetlenia nad stół lub oświetlenia dużych otwartych przestrzeni. Verner Panton przyjął tradycyjne duńskie podejście jeśli chodzi o funkcjonalność jego nowego produktu. Był on jednak dużo mniej konwencjonalny w kwestii wyboru nowego materiału i kolorów do stworzenia legendarnej lampy. Zafascynowany rolą koloru w przestrzeni i jego oddziaływaniem na psychikę ludzką i na budowę nastroju w pomieszczeniu, Panton  zdecydował się na współpracę z psychologami. „Większość osób spędza swoje życie w przestrzeni szaro-beżowego komfortu, śmiertelnie bojąc się używać kolorów” – powiedział kiedyś. W rezultacie projektant poświęcił swoją karierę na walkę z tym, jak to ujął „strachem” i stworzył lampę w żywych, energetycznych kolorach, z okrągłym kloszem i identycznie zaokrąglonym, mniejszym kloszem zasłanającym źródło światła od spodu.  Stworzona pod koniec lat ’60 lampa Flowerpot stała się także niejako symbolem ruchu Flower Power oraz ideologii pokoju i miłości. Projektant połączył w niej przecież duńską precyzję z pochwałą dla indywidualnych wyborów, ale także z radością, zabawą formą i kolorem. W roku 2018 producent obchodził 50 rocznicę “narodzin” tej ikonicznej, wyjątkowej lampy. Także Ty możesz ją podziwiać w swojej przestrzeni wybierając w naszym sklepie swój ulubiony kolor i dogodną dla Ciebie wersję  lampy Flowerpot.