Regały skandynawskie

Półki na książki i ulubione bibeloty stanowią ważny element wystroju pokoju dziennego, małego pokoju przeznaczonego do pracy lub pokoju dzieci. Ale być może są wśród Was także szczęśliwcy dysponujący domową biblioteką, gdzie regały to oczywiście podstawowe wyposażenie pomieszczenia. Klasyczny regał to 4 boki, półki i plecy, lub nawet ich brak. Ale dzisiaj regały to ogromne bogactwo rozwiązań i użytych materiałów. Regał może funkcjonować samodzielnie na niewielkiej ścianie lub w towarzystwie komody, czy bufetu. Regały tez można łączyć w całe biblioteki. Można w ich świetle zamontować sprzęt AGD, można zainstalować akwarium. Książki na regałach to element niezwykle ocieplający wnętrze i sprawiające, że w naszym domu jest przytulnie, miło, ciepło, czas płynie wolniej, a domownicy mogą w każdej chwili sięgnąć po książkę i zatopić się z nią z fotelu.

Regały zawieszane bezpośrednio na ścianę

Regał nie musi być stojący. Może być mocowany do ściany, jak chociażby regały szwedzkiego systemu String. Na ścianie dobrze wyglądają także półki metalowe. Ich wąskie ranty sprawiają, że wyglądają lekko i minimalistycznie. Są  często dostępne w atrakcyjnych, oddziałujących na wnętrze kolorach, jak duńskie regały marki Gubi, czy marka Muuto. W kolekcji Muuto znajdziecie także wiszące regały wykończone naturalnym fornirem dębowym – to dla tych, którzy uważają, że jednak najlepsze pół to te drewniane.

Regały drewniane, naturalne

Jeśli w towarzystwie książek cenicie drewno spójrzcie na duńskie regały drewniane, na przykład sygnowane marką designzoo regał Northen Order, czy Shelving System marki Moebe, gdzie regały składa się bez użycia żadnych narzędzi, śrub, naczepów a jedynie za pomocą drewnianych kołeczków. O kilku dobrych lat na rynku popularne są także regały-drabiny, które oparte o ścianę tworzą bardzo dekoracyjne półki, jak One step up bookcase marki Normann Copenhagen.

>

Regały Skandynawskie

Regały Skandynawskie

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 48 pozycji

BESTSELLERY

Regały z historią

Kto powiedział, że regał to mebel tylko na książki? Poznajcie szwedzką markę String, której dystrybutorem jesteśmy w Polskę. Historia firmy sięga  1949 roku kiedy to para Nils i Kajsa wygrywają konkurs jednego z magazynów wnętrzarskich na praktyczne i łatwe w montażu regały książkowe. Para postanowiła rozwinąć zwycięstwo w firmę, która z powodzeniem działa do dnia dzisiejszego oferując, kultowe już, klasyczne rozwiązania, które polegają na montażu do ściany i jednoczesnym oparciu o podłogę, ale nie koniecznie, metalowych, ażurowych boczków, na których specjalnymi naczepami zawieszane są półki. Dzisiaj prócz półek możemy na nich zawieszać także, szafki, szuflady i blat biurka, a boki regałów dostępne są także z pleksi. Pojawiły się także, solidne półki, które z powodzeniem nadają się do przedpokoju na buty, do przestrzeni kuchennej, czy do łazienki. Taki system półek to także dobre rozwiązanie do trzymania kwiatów doniczkowych, a nawet założenia domowego mini ogrodu. Otwarta konstrukcja regału będzie dawać roślinom dużo światła, a metalowe półki chronią nas przed nerwami z powodu przelania doniczek i powstałych zniszczeń w fornirze. Tak więc zwróćcie uwagę, że współcześnie regał nie jest zarezerwowany tylko na książki i do salonu.

String Furniture to także innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania do biura lub pracowni, gdzie regały mogą stanowić ważną przestrzeń gromadzenia dokumentów, prac i materiałów.

Książki na regałach modułowych

Koniecznie obejrzyjcie kolekcję regałów modułowych Muuto. To Stacked Storage System 2.0.. W systemie dostępne są 3 wielkości modułów, które można mocować w poziomie lub pionie. Do tego dostępne są różne wersje kolorystyczne, wersje z frontami, wersje z plecami lub bez. Poszczególne moduły komponuje się i składa za pomocą metalowych łączników. Całość można postawić na gotowej podstawie lub zawiesić. System ten daje ogromną liczbę możliwości stworzenia wymarzonej, pasującej do naszego wnętrza kombinacji. Możecie z tych modułów stworzyć niemalże klasyczny regał na książki albo kombinację odważniejszą regałów.

Regał jako podział przestrzeni domowej

Regały mogą doskonale spełniać funkcję podziału przestrzeni. Niższe, ustawione na plecach sofy, będą podręcznym stolikiem, półkami na często oglądane albumy, skandynawską lampę biurową i ulubione gazety. Będą też podkreślać wydzieloną strefę odpoczynku w naszym pokoju dziennym. Wyższe mogą przejąć funkcję ścianek działowych, przy czym te ażurowe umożliwią nam wykorzystanie do tego celu kwiatów doniczkowych, książek, czy dekoracyjnych pudełek.