Croissant Sofa

Gubi

Croissant Sofa
  • Croissant Sofa
  • Croissant Sofa
  • Croissant Sofa
  • Croissant Sofa
Gubi - Croissant Sofa - Sofy Trzyosobowe
Gubi - Croissant Sofa - Sofy Trzyosobowe Gubi - Croissant Sofa - Sofy Trzyosobowe Gubi - Croissant Sofa - Sofy Trzyosobowe Gubi - Croissant Sofa - Sofy Trzyosobowe
Cena
50 136,00 zł Brutto
Nóżki
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Trzyosobowa sofa Croissant to wyrazisty projekt o niezwykle charakterystycznym kształcie. Pochodzi z połowy ubiegłego wieku, jej autorem jest Illum Wikkelsø, duński architekt i projektant. Sofa Croissant reprezentuje eleganckie i zabawne podejście do tradycyjnej typologii sofy i fotela klubowego Chesterfield.

Wikkelsø reprezentował złoty wiek duńskiego wzornictwa, a dzięki jego jasnej estetyce i głębokiemu zrozumieniu materiałów, był jednym z głównych bohaterów, którzy upowszechnili duński styl projektowania na arenie międzynarodowej. W swojej twórczości skupiał się na tym, by budować meble tak, by były trwałe, a także cieszyły ciało i oko.

Nie bał się innowacji – już jako dziecko zamontował na swoim rowerze żagiel, by móc podróżować szybciej. Jego późniejsze projekty także są więc odważne, wyraziste i zaskakujące. Koncentrował się na wysublimowanym rzemiośle i dbałości o szczegóły, jest to widoczne także w Croissant sofa.

Wikkelsø studiował pod okiem „ojca nowoczesnego duńskiego designu”, Kaare Klinta. Pracował z czystymi liniami, ale miał też silne poczucie organicznej ekspresji. Croissant 3-seater jest tego przykładem. Jego głębokie zrozumienie formy zostało połączone z przywiązaniem do wzorowego poziomu funkcjonalności i ergonomii. 

Croissant sofa jest mocno zakorzeniona w latach sześćdziesiątych – redefiniuje klasyczne utwory i reprezentuje typowy dla tamtych czasów optymizm. Charakterystyczny kształt „rogalika” odzwierciedla jego pomysłowość i poczucie humoru. 

Sofa Croissant to mebel na tyle obszerny i charakterystyczny, że doskonale działa w pojedynkę. Może być też zestawiony z fotelem z tej samej serii, który również znajduje się w naszej ofercie. Świetnie sprawdzi się nie tylko w domu, ale także w przestrzeni publicznej – miejscu pracy, hotelowym lobby czy w klubach i kawiarniach. 

Rzeźbiarska sylwetka i dbałość o szczegóły to coś, czym zachwyca nowa sofa Gubi. Złożone krzywe, których wymaga forma croissanta są tworzone z drobiazgowo ręcznie zszywanej płaskiej lamówki w wersjach materiałowych i skórzanej lamówki w wersjach skórzanych. 

Nóżki sofy występują w wykończeniu z dębu lub orzecha. Prezentowana tu cena dotyczy sofy w wykończeniu skórzanym. Cena różni się w zależności od wybranego wykończenia, a sofa występuje w wielu rodzajach tkanin. W sprawie wyceny w innym wykończeniu, prosimy o kontakt na adres info@designzoo.pl

Szczegóły produktu
37352Oak
67cm
230
88cm
61kg

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii: