Wyszukaj

Marka

Cena

800zł - 6800zł

Show/hide more options

Obniżki cen

Skandynawskie stołki barowe

To produkt cieszący się niezmiennie dużym powodzeniem wśród klientów i nieodłączny element współczesnej kuchni. Oczywiście o ile w projekcie mamy przewidzianą wyspę lub wysoki parapet. Dzięki stołkom barowym kuchnia staje się jakby trochę pokojem, pomieszczeniem całodziennym, miejscem spędzania czasu nie tylko przy jedzeniu, ale także na rozmowach, odrabianiu lekcji, czy czytaniu prasy. Dlatego w stołu barowym, podobnie jak w krześle ważny jest komfort siedzenia, a więc ułożenie pleców i wsparcie dla nóg tak, by nie bolały nas łydki, czy kolana. Na wybranych zdjęciach dołączonych do prezentacji naszych  hookerów znajdziesz stylizacje całych pomieszczeń z wykorzystaniem stołów barowych. W ofercie mamy wiele różnorodnych modeli. Możecie wybrać nogi drewniane w różnych wykończeniach lub nogi metalowe, w tym nie tylko czarne, chromowe, czy białe ale także w modnych kolorach typu czerwień, czy zieleń, jak w produkcie Soft Edge marki Hay.

Siedzisko najczęściej jest wykonane z wysokiej klasy polipropylenu, czasem z dodatkiem włókna drewnianego, jak w przypadku serii stołków Fiber marki Muuto. Niektóre stołki mają wykończenie siedziska skórzane, jak model Hight stool 69 marki Mater Design. Mamy w ofercie także niezwykle praktyczny i uroczy stołek Revolver marki HAY, na którym można się obracać. W każdym modelu bez względu na rodzaj siedziska czy nóg istotnym elementem jest podpórka na stopy. Jest ona umocowana na stałej wysokości, przy czym oczywiście inaczej będzie się siedzieć na siedzisku o wysokości mocowania 65 cm, a inaczej na wysokości 75 cm. Dodatkowo niektóre z naszych marek umożliwiają wybór koloru podpórki na stopy, zazwyczaj jest to kolor czarny lub stal. Ale już w kwestii kolorystyki siedziska do wyboru pozostaje kilkadziesiąt kombinacji, w tym wiele odcieni zieleni, pastele, czerwienie, czy nawet pomarańcz. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup stołka o identycznym wybarwieniu nóg i siedziska, o ile nie jest to oczywiście  kolor czarny. Spójrzcie na ten zielony model. Zwracamy Waszą uwagę na wyjątkowe minimalistyczne stołki Georg marki Skagerak. Prawda, że piękne? Taka mała forma, a tyle potrafi wnieść do wnętrza.

Wysokość stołków barowych

W  projektach przestrzeni z wyspą, wysokim parapetem lub barkiem spotykamy różne wysokości blatów. To dlatego ważna jest możliwość dopasowania wysokości stołka. Zasadniczo w sprzedaży posiadamy każdy model w dwóch wysokościach 65 cm i 75 cm i jest to wysokość mocowania samego siedziska. Jeśli więc stołek posiada oparcie dla pleców należy doliczyć jego wysokość. Dla łatwego rozróżnienia wysokości oznaczamy w nazwie produktu oznaczeniem ‘low’ (niski) i ‘high’ (wysoki). Wymiar całkowitej wysokości jest ważny jeśli chcemy wsuwać nasze hookery pod wystający blat. Obejrzyj stołki Edge marki HAY, gdzie całkowita wysokość wynosi 66 cm i 75 cm. Stołek niższy o wysokości siedziska 65 cm nada się także do wykorzystania przy zwykłym blacie roboczym w pomieszczeniu kuchennym lub jako siedzisko przy standardowym parapecie. Jeśli więc marzy Ci się któryś z naszych hookerów a nie jesteś właścicielem obszernej kuchni z wyspą lub domowego barku, możesz wygospodarować w  przestrzeni mieszkalnej inne zastosowanie dla tego urokliwego, niewielkiego mebla. Prócz stołków barowych znajdziecie u nas także stołki o średniej wysokości 50 cm. Spójrz na Soft Edge 70 marki Hay Ich zastosowanie jest już jednak zupełnie inne. Polecamy je  przede wszystkim jako dodatkowe siedzisko przy stole, czy w przedpokoju.

Wygoda dla pleców

Ponieważ, jak już pisaliśmy spędzanie czasu przy wyspie w kuchni lub przy domowym barku ma często formę dłuższego spotkania, czytania lub pracy własnej ważna jest wygoda. Pokutuje przekonanie, że na wysokim wąskim stołku nie można siedzieć wygodnie, zwłaszcza, że zazwyczaj mamy bardzo niskie podparcie dla pleców lub w ogóle jego brak. Jednak projekty liderów sprzedaży hookerów to starannie przemyślane formy zapewniające nam wysoki komfort użytkowania. Siedziska są starannie wyprofilowane tak, by można było się w nie troszkę zapaść. Mimo, że często są wyprofilowane z tworzywa sztucznego, materiał ten jest sprężysty i delikatnie naddaje się do naszej sylwetki. Dobrze wyprofilowane siedzisko sprawia, że plecy odpoczywają nawet, jeśli nie znajdują klasycznego oparcia. Zwróćcie uwagę na stołem ML42 marki ByLassen. Ma wyjątkową formę siedziska zapewniającą wysoki komfort siedzenia. Stołek został zaprojektowany w 1942 roku i do dzisiaj jest produkowany. Do jego powstania inspiracją były taborety ulicznych szewców z Danii lat 30. W ofercie posiadamy także stołki barowe z oparciem, jak modele Pavilion marki &tradition, czy Fiber barstool marki Muuto. Niektóre z oferowanych przez nas hokerów występuje w wersji tapicerowanej.  Miękkie siedzisko to duża wygoda ale należy się zastanowić, czy damy radę je utrzymać w czystości wszystko zależy o tego, czy będą się znajdowały blisko strefy gotowania.

Najlepiej w mieszkaniu spędza się czas w kuchni

W wielu domostwach kuchnia jest centralnym miejscem spędzania czasu. Podczas przygotowywania czegoś do zjedzenia miło jest jednocześnie rozmawiać z kimś, z kim właśnie zaczynamy spotkanie. Idealnie jeśli kształt pomieszczenia pozwala nam na zaplanowanie strefy do siedzenia chociażby dla dwóch osób. Zaaranżowanie takiej przestrzeni przy użyciu stołków barowych i kawałka blatu będzie rozwiązaniem pozwalającym na co dzień miło i wygodnie spędzać czas w kuchni rozumianej, nie tylko jako miejsca do gotowania.

Bary, kluby, restauracje

Stołek barowy to nieodzowny mebel zdecydowanej większości lokali gastronomicznych. Nawet jeśli długa lada, wysoki parapet w świetle okna, czy wysokie stoły nie są głównym elementem lokalu, niemal zawsze w okolicach baru znajduje się chociażby kilka sztuk hookerów. Zazwyczaj architekt projektujący lokal wybiera odpowiednie stołki barowe z całym wyposażeniem lokalu. Jeśli sami urządzacie lokal chętnie Wam pomożemy w dokonaniu najlepszego wyboru. Z myślą o barach i restauracjach proponujemy stołki o niedużych rozmiarach, łatwe do przestawiania, o powierzchni praktycznej do utrzymania czystości i co najważniejsze wygodne dla gości z komfortowym wsparciem dla stóp. W naszej ofercie znajdziecie także stołek, który doskonale nadaje się nie tylko do przestrzeni wewnątrz lokalu ale także do ogrodu, czy na taras. Oczywiście pasuje świetnie zarówno do lokali gastronomicznych, jak i do wnętrz mieszkalnych. Stołki Barowe wykonane ze stali galwanizowanej, możliwy do sztaplowania, o stabilnej konstrukcji , dostępny w wielu kolorach, to doskonałe rozwiązanie do przestrzeni na zewnątrz.

Stołki Barowe

Stołki Barowe

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 51 pozycji

Betty TK8

&Tradition
2 500,00 zł -20% 2 000,00 zł

Betty TK7

&Tradition
2 500,00 zł -20% 2 000,00 zł

BESTSELLERY