Wyszukaj

Marka

Cena

500zł - 9300zł

Show/hide more options

Obniżki cen

Skandynawskie stołki niskie

Stołek, to nie jest produkt pierwszej potrzeby we wnętrzu. Być może nawet większość osób nigdy nie zdecyduje się za zakup tego niewielkiego mebla. I stanie się to zwyczajnie, przez zapomnienie, że taki mebel w ogóle istnieje i ma się dobrze. Stołek, to coś pomiędzy krzesłem, a stołkiem barowym: bez oparcia, na ogół o zwartej, prostej budowie. Łatwy do przestawiania, wsunięcia, schowania. Bardzo praktyczny. I może być też ładny, dopełniać wystrój naszego wnętrza, odzwierciedlać detale, które są w tym wnętrzu istotne.  

Stołek w korytarzu

Stołek to idealny mały, zgrabny mebel do umiejscowienia w przedpokoju, zwłaszcza, jeśli mamy w nim przestrzeń przeznaczoną na ubiór butów, przepakowanie torebki,  dobór czapki, czy szalika. Stołek znacznie zwiększy funkcjonalność tej strefy, a przy tym może być wspaniałą dekoracją. Spójrzcie na stołek Fiber marki Muuto. Podobnie, jak cała seria mebli Fiber został wykonany z innowacyjnego tworzywa łączącego w sobie plastik z naturalnym drewnem. Choć uwaga – można zakupić też wersję z siedziskiem pokrytym koniakową skórą. Filigranowa sylwetka, delikatnie wyprofilowane, minimalistyczne siedzisko, tworzą niezwykle lekkie siedzisko, minimalnie inspirowane chińskimi stołeczkami. Inny stołek, który polecamy do przedpokoju, to produkt marki By Lassen By Lassen z serii ML42. Stołek tej marki to absolutnie wyjątkowy mebel. Zaprojektowany w 1942 roku przez Mogensa Lassena do dzisiaj jest projektowany w Danii z zachowaniem najlepszych praktyk tradycyjnego rzemiosła. ML42, jak cała seria taboretów o tej nazwie, ma wyjątkową formę, inspirowaną tradycyjnymi stołkami szewskimi z lat ‘30. Siedzisko stołka jest wykonane z jednego kawałka drewna z przepięknie wysklepionym siedziskiem. Całość dopełniają połączone w niewidoczny sposób, jakby wyrastające z siedziska, drewniane nogi. Śmiało możemy powiedzieć, że stołek serii ML42 to produkt – ikona.

Stołek jako dodatkowe siedzisko

Stołek może być doskonałą formą dodatkowego siedziska. Jest znacznie mniejszy i drobniejszy niż krzesło. Łatwo go dostawić, przesunąć, czy nawet schować. Zwłaszcza jeśli jego budowa pozwala na składanie jeden w drugi. Spójrzcie na stołek marki Hay o nazwie Soft Edge 70. To uroczy mebel o wyraźnie skandynawskim dizajnie: prosta forma, pięknie wyprofilowane siedzisko, widoczne łączenia z industrialnym smaczkiem, nogi niczym od szkolnego taboretu. Całość bardzo stylowa. Stołeczek Soft Edge może być dodatkowym siedziskiem na wypadek nadprogramowych gości. Będzie pasować także do kuchni, czy pokoju dziecięcego.

Stołek z dobrą historią

Poznajcie stołek Vent duńskiej, rodzinnej manufaktury marki Skagerak. Minimalistyczna forma, smukły kształt, metalowa rama i klasyczne siedzisko plecione  z papierowego sznura . Nazwa stołka – Vent – to po duńsku „zaczekaj”. Mebel pierwotnie powstał z przeznaczeniem do muzeów, by zachęcić zwiedzających do zatrzymania się i spędzenia chwili czasu przy oglądanych dziełach sztuki. Stołek został wykonany ręcznie we współpracy z duńską organizacją „Blindes Arbeide”, która zajmuje się zatrudnianiem osób niedowidzących przy tworzeniu mebli metodami tradycyjnego rzemiosła.

Stołek też może mieć elegancką formę

Spójrzcie na stołek duńskiej marki Mater. To mebel elegancki, bardzo nowoczesny ale w stylistyce przypominający raczej wzornictwo włoskie, niż skandynawskie. Zresztą projekty marki Mater charakteryzują się troszkę mniej surowymi formami niż klasyczny, nordycki styl. Prezentowany mebel to projekt założonego w 2004 roku studia Space Copenhagen. Ci duńscy projektanci słyną z wielu projektów dla najlepszych marek meblarskich na świecie. Projektowali między innymi wnętrza restauracji NOMA w Kopenhadze. Stołek marki Mater prócz elegancji charakteryzuje się starannym doborem materiałów z certyfikowanych plantacji i z recyclingu. Dodatkowo skóra wykorzystana w siedzisku jest garbowana naturalnymi metodami bez użycia chemicznych substancji.

Stołki Niskie

Stołki Niskie

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 17 pozycji

BESTSELLERY