Wyszukaj

Marka

Cena

1300zł - 38500zł

Show/hide more options

Obniżki cen

Stoły Duńskie - jadalniane

Życie wokół tak zwanego dużego stołu, to nie tylko domena polskich rodzin. I zapewne także nie tylko duńskich. Stół to świadek siadania całą rodziną lub którąś z jej konfiguracji do posiłku, a więc także do rozmowy, bywa, że kłótni, czasem do dłuższego spotkania, grania w karty, czy planszówki. Picie popołudniowej kawy może mieć miejsce przy duńskim stoliku kawowym, ale w praktyce często siadamy do kawy i herbaty przy stole jadalnianym. Mniejsze rodziny, nawet te jednoosobowe, także spędzają większą część czasu przy stole z komputerem, z książką, z telefonem. Najpewniej prócz sofy i łóżka jest to najważniejszy mebel w mieszkaniu, który spełnia wiele funkcji dla domowników i dla tych przychodzących w gości. Dlatego stół jadalniany musi być solidny i jak to się mówi ‘porządny’, by wiele wytrzymał i dobrze służył.

Stoły duńskie

W Polsce ważne jest, by stół był drewniany, najlepiej z litego drewna. Stoły duńskie, jeśli są z litego dębu, czy jesionu i zostały wykonane w Danii to absolutnie wyjątkowe meble w kunszcie wykonania i jakości dobranego materiału, często projektowane przez sławne nazwiska, ale też ich ceny są naprawdę wysokie. To produkty dla najbardziej wymagających. Poznajcie zatem stół Essey marki Fritz Hansenstół Mogensen 6284 marki Frederica. W większości stoły duńskie, także tych renomowanych marek, są wykonane z wykorzystaniem naturalnego forniru. I też są to zjawiskowe projekty wysokiej jakości. Co powiecie na stół SK5 z kolekcji Inbetween marki &tradition  albo JH83 z kolekcji Analog Fritza Hansena . Duńskie stoły to stoły solidne, często wykonane z naturalnych materiałów i utrzymane w naturalnej kolorystyce drewna. Rzemiosło ich wykonania to nierzadko ręcznie heblowane, zaokrąglone krawędzie blatów i nóg, niewidoczne łączenia materiałów, szerokie, praktyczne blaty. W naszym sklepie znajdziecie kilkanaście stołów stworzonych przez duńskich projektantów i produkowanych pod ich czujnym okiem poza Danią, czasem poza Europą. Dzięki czemu ich ceny sprzedaży są bardziej przystępne. Koniecznie je obejrzyjcie w kolekcji sygnowanej naszą własną marką - Designzoo. Duńskie stoły to także kolekcja marki Gubi, która inaczej niż tradycyjne skojarzenia ze skandynawskim wzornictwem charakteryzuje się doborem eleganckich materiałów i często okrągłą formą blatów. Duży wachlarz kolorów i wykończeń, w tym blaty szklane i kamienne przywodzą na myśl kolekcje bardziej francuskie, czy włoskie. Jednak to wciąż projekty skandynawskie.

Stoły duńskie z linoleum

Skandynawowie w wielu swoich projektach stosują linoleum, uznając je za niezwykle wytrzymały, praktyczny, łatwy w utrzymaniu czystości i dobrze wyglądający materiał pokrywający blaty stołów jadalnianych. W Polsce na razie stoły z linoleum cieszą się umiarkowanym entuzjazmem użytkowników. Niewykluczone, że przez skojarzenia z czasami tzw. PRLu i z powodu tradycyjnego przeświadczenia, że ‘co drewno, to drewno’. Zachęcamy Was to spojrzenia bardziej przyjaznym okiem na stoły z blatami z linoleum. W naszym sklepie znajdziecie takie modele produkowane przez najlepsze duńskie marki z wzornictwem. Obejrzyjcie kolekcję stołów jadalnianych HAY  i Muuto.

Stoły Skandynawskie

Stoły Skandynawskie

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 84 pozycji

BESTSELLERY

Stoły duńskie - rozkładane

Niektóre z naszych stołów posiadają funkcję rozkładania. Zazwyczaj system rozkładania opiera się na dodatkowych blatach o szerokości 40 lub 50 cm, mocowanych na końcach stołu lub w jego środku, w ilości od jednego, do czterech, w zależności od potrzeb. Nieliczne modele posiadają blat rozkładany zintegrowany z blatem głównym, jak model Hygge. Ku dezaprobacie niektórych klientów te dodatkowe blaty nie zawsze występują w tym samym wykończeniu, co blat główny. Często są wykonane z szarego lub czarnego MDF, jak ten do ekskluzywnego stołu Essey. Duńczycy wychodzą bowiem z założenia, że jest to element czysto użytkowy, wykorzystywany do wydłużenia stołu podczas przyjmowania gości, gdzie nieodzownym elementem wystroju będzie także obrus zasłaniający blat. Taki dodatkowy blat z MDF jest też znacznie tańszy.