Wyszukaj

Marka

Cena

900zł - 2100zł

Show/hide more options

Skandynawskie szafki nocne

Szafki nocne mają nieocenione zasługi w naszym codziennym funkcjonowaniu. Ich role doceniamy przeważnie dopiero wtedy, kiedy kładąc się do łóżka nie mamy w zasięgu ręki, bezpiecznego miejsca gdzie moglibyśmy odłożyć ładujący się telefon, napoczętą przed snem książkę i okulary czy kubek z herbatą. Po pierwszym zniszczonym stopą wyświetlaczu, ósmej rozlanej kawie i stercie rzeczy o które potykamy się tuż po przebudzeniu podejmujemy się zakupu pomocnej szafki nocnej. Często trzymamy w nich bardzo osobiste, intymne i niejednokrotnie krępujące przedmioty dlatego ważne są dla nas skrytki, które możemy zamykać na klucz. Ważne jest również, aby szafka chodziła bez zarzutów, a codzienne jej otwieranie nie wybudzało ze snu osoby leżącej obok, lub żeby po prostu nieprzyjemne dźwięki nie rozdrażniały nas, rozpoczynając każdy kolejny dzień. Szafka nocna powinna być lekka i proporcjonalna do rozmiaru naszego łóżka oraz sypialni. Najlepiej aby była wykonana z tego samego drewna co rama i nogi łózka lub z pasującego do niego materiału. Szafka nocna to w końcu idealne miejsce na lampę biurkową, stając się ulubionym meblem miłośników literatury, nocami pożerającymi książki.

Stolik nocny, nazywany również w niektórych regionach Polski nakastlikiem, pojawił się około XVIII wieku, kiedy łóżka przestawały pełnić już tylko funkcję spania i przybrały formę mikro stolika z szufladką ukrytą tuż pod blatem i niewielką półką. Obramowanie blatu niewielkim rantem miało zapobiec zsuwaniu się ze stolika drobiazgów i bibelotów jak choćby biżuteria zdejmowana przed snem.

Szafki nocne w stylu skandynawskim

Skandynawskie szafki nocne cechuje prostota, surowe piękno i funkcjonalizm. Najlepszym przykładem współczesnej, skandynawskiej szafki nocnej jest urocza szafka nocna Kabinet Bedsite zaprojektowana przez utalentowanego duńskiego projektanta Simona Legalda. Simon Legald stworzył dla marki Normann Copenhagen kolekcję Kabino składającej się z szafek nocnych, bufetów i komód z myślą o nowoczesnych osobach, które cenią sobie miejski styl życia i niekrępujący minimalizm. Szafka nocna Kabino Bedsite to klasyczna i prosta forma składająca się z otwartej półki oraz aluminiowej szuflady z otwartą klamką. Bryła szafki nocnej jest zrobiona z płyty MDF i jest posadowiona na czterech nogach z litego jesionu, które przełamują biurowy styl szuflady i nadają szafce przytulny, typowo sypialniany  charakter. Szafka nocna Kabinet Bedsite, pomimo standardowej konstrukcji ma wyjątkowo nowoczesny i niezobowiązujący charakter.

Skandynawowie cenią przestrzeń nade wszystko i większość z nich redukuje meble w pomieszczeniach lub uszczupla szafki jeżeli zwyczajnie nie potrzebują dodatkowych półek.

Kiedy zatem nie chcemy zagracać przestrzeni wokół łóżka i zależy nam jedynie na blacie na telefon, książkę i lampkę dobrym rozwiązaniem może się okazać półka lub stolik pomocniczy. Stolik Yeh Wall od duńskiej marki Menu to praktyczny blat, którego konstrukcja nie wymaga mocowania do ściany i pozwala na swobodne przestawianie. Stabilniejszą i zdecydowanie pewniejszą propozycją stolika nocnego jest piękny, marmurowy stolik Lato Table LN. Rzeźbiarska forma stolika składającego się z solidnej marmurowej podstawy i smukłego blatu ze stali to wyrafinowana wersja stolika nocnego, który doda elegancji każdej sypialni. Mimo ciężkiej podstawy stolik jest niezwykle lekki, a obłości idealnie sprawdzą w sypialni, kiedy zaspani, po omacku szukamy włącznika lampki biurkowej.

Marką, która jak żadna inna oddaje prawdziwą, skandynawską energię jest marka Skagerak. Skagerak jest kwintesencją stylu skandynawskiego, i jeżeli marzy nam się prosta i surowa sypialnia, stabilny i praktyczny stolik Indskund może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Połączeniem elegancji stolika Lato i prostoty stolika Indsuknd jest kolejny wspaniały projekt Simona Legalda, stworzony dla marki Normann Copenhagen. Stolik Pine Table, jest stworzony do skandynawskiej sypialni. Siedmioboczna podstawa oraz blat zrobione są litego drewna sosnowego, którego intensywny zapach co noc dostarczy nam dodatkowych wrażeń sensualnych i przeniesie nas w śnie w leśne obszary Norwegii, Szwecji czy Finlandii.

Szafki Nocne

Szafki Nocne

BESTSELLERY