Wyszukaj

Kategorie

wyczyść

Cena

2200zł - 5600zł

Wishbone Chair


Wishbone Chair – klasyka duńskiego designu. Synonim nowoczesności i stylu. Swoją ponadczasowość i ikoniczność zawdzięcza wyjątkowej formie.

W naszej ofercie prezentujemy kultowy projekt Hansa J. Wegnera w różnych wykończeniach i odcieniach. Wishbone Chair to sztandarowy produkt marki Carl Hansen & Søn. Jest jednym z pierwszych modeli, które dla firmy zaprojektował sławny na całym świecie projektant Hans J. Wegner.

Krzesło Wishbone jest nieprzerwanie produkowane od 1950 roku. Zajmuje wyjątkową pozycję w świecie nowoczesnego designu. Krzesło Wishbone przez wielu postrzegane jest jako krzesło idealne. Spełnia wymagania funkcjonalne w zakresie komfortu i stabilności, a jednocześnie zwraca na siebie uwagę wyjątkowym wyglądem. Kwintesencja nowoczesnego duńskiego designu.

Inspiracją dla projektu były portrety duńskich kupców siedzących na chińskich krzesłach z dynastii Ming. Dzięki połączeniu górnych szyn i ramion w jedną całość, Wegner został wizjonerem w dziedzinie projektowania mebli.

Na uwagę zasługuje charakterystyczny tył w kształcie litery „Y”. Zapewnia on wygodne podparcie oraz stabilność górnej części pleców. Od niego też wzięła się nazwa „Wishbone chair”.

Wyjątkowa forma krzesła to pochodna jego misternej konstrukcji. Do produkcji każdego krzesła Wishbone konieczne jest wykonanie ponad stu kroków. Zdecydowana większość z nich odbywa się ręcznie. Jak choćby siedzenie, które wykwalifikowany rzemieślnik tka ręcznie przez około godzinę, wykorzystując w tym celu około 120 metrów sznurka papierowego. Dzięki temu Wishbone chair imponuje trwałością i stabilnością.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą tego wyjątkowego produktu.

Wishbone Chair

Wishbone Chair

Pokazano 1-9 z pozycji

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

BESTSELLERY