Wyszukaj

Marka

Cena

200zł - 5200zł

Kolor

Model

Rozmiar

Show/hide more options

Obniżki cen

Lampy ścienne

Po zmroku, rozproszone światło iluminujące sufit lub ścianę tworzy wymarzone warunki do wypoczynku. Jednak ważne jest, aby w ciągu dnia lampa również upiększała salon i stanowiła wspaniały dekoracyjny detal. Prócz formy lampy, istotne jest ponadto barwa światła oraz szerokość kąta padającego światła. Lampy ścienne dają ograniczony i precyzyjnie ukierunkowany blask, nadający wnętrzu prawdziwie francuski szyk. Bez względu na to czy światło skierowane jest do dołu czy do góry, oświetlany element staje się gwiazdą salonu.

Lampy Ścienne - inaczej Kinkiety

Kinkiety bo o nich mowa, swoją nazwę zawdzięczają francuskiemu aptekarzowi. Antoine Quinquet udoskonalił lampę olejową wyposażając ją w boczny zbiornik paliwa oraz lepszy palnik, zyskując jaśniejsze światło i dłuższe działanie. Oficjalna premiera kinkietów miała miejsce w niesamowitej scenerii. Pierwszy raz lampy pana Quinqueta rozbłysły w Teatrze Comedie-Francaise w Paryżu, gdzie wystawiano wówczas Wesele Figara Pierre'a Beaumarchais'go. Lampy ścienne zyskały uznanie i stały się masowo pożądanym produktem w miejscach użytku publicznego oraz w prywatnych posiadłościach, aby w niecodzienny sposób dodać majestatu i powagi luksusowym nieruchomościom. Podstawowy podział lamp ściennych jest zależny od umiejscowienia ich na budynku, odpowiednio na lampy wewnętrzne i na lampy zewnętrzne. Kinkiety klasyczne są odzwierciedleniem pierwowzoru, który bazował na podstawowych elementach składających się z podstawy i klosza. Kinkiety klasyczne mają charakteryzować się prostotą i elegancją tak jak w przypadku lamp ściennym BL7 od Gubi. Kinkiety stylizowane nawiązują formą do konkretnej epoki, i z reguły są to najbardziej kiczowate z lamp ściennych w przeciwieństwie do minimalistycznych kinkietów funkcyjnych z serii IPS marki Design For The People  które idealnie wyeksponują domową galerię obrazów, grafik lub świetnie podkreślą linie horyzontalne ciągów komunikacyjnych.To właśnie na korytarzach oraz wąskich , długich pomieszczeniach , lampy ścienne najczęściej znajdują zastosowanie gdzie lampy większych rozmiarów mogłyby zniekształcać lub pomniejszać optycznie przestrzeń. Rozwiązanie stosowane do oświetlenia ciągów komunikacyjnych. Lampy ścienne funkcyjne, których głównym zadaniem jest doświetlenie lub podświetlenie innych przedmiotów jak lustra czy detale architektoniczne Lampy Fold Wall dobrze sprawdzą się na klatkach schodowych. Lampy ścienne awangardowe stanowią intrygujące, nowoczesne wariacje lamp ściennych wpisujące się w ciekawe koncepty architektoniczne. Lampa AJ Louisa Poulsena to niepozorna perła, która doda sznytu w pomieszczeniu. Sypialnia to miejsce, w którym zdecydowanie najbardziej przydaje się nam lampką ścienna. Kinkety sypialniane, lokalizowane najczęściej przy łóżku, toaletce, czy nad komodą, których walor estetyczny jest równie ważny co funkcyjny, często ukierunkowany na czytanie.  Popularna lampką sypialnianą, jest lampa Strap marki Design For The People . Kinkiety łazienkowe najczęściej lokalizowane przy lustrze, których zadaniem jest intensywne doświetlenie punktowej przestrzeni. Dobrą propozycją są lampy IP S6, Design For The People. Na sam koniec warto wspomnieć o najefektowniejszych kinketach do salonu, które jest oświetlenie uzupełniającym i najczęściej umiejscowione jest przy kanapach czy fotelach. Lampa Cinquanta od Astep godnie oświetli salon.

Lampy Wiszące, Lampy Sufitowe, Lampki Biurkowe, Lampy Stojące, Lampy Ścienne, Lampy Zewnętrzne, Lampy Łazienkowe


&Tradition, Actona, Astep, Atelier Areti, Belid, Brokis, By Lassen, BYCDESIGN.S., Carl Hansen, Design For The People, designzoo, designzoo sofas, Flexa, Frandsen, Frederica, Fritz Hansen, Galerie Maeght, Gubi, Hagedornhagen, HAY, Herstal, INCADO, Innovation Living, Kinfolk, LEBON, Linie Design, Louis Poulsen, Mater Design, Menu, Moebe, Muuto, Nordlux, Normann Copenhagen, Northern, Ox denmarq, Paper Collective, Pholc, Rubn, RUM, SKAGERAK, String, Trine Tuxen

Skandynawskie Lampy Ścienne

Skandynawskie Lampy Ścienne

BESTSELLERY